Poprvé v MŠ - Adaptace dětí Nařízení ředitelky - mimořádné opatření - nouzový stav Doporučené náměty pro činnosti s dětmi doma v době uzavření školy Pravidla provozu MŠ - od 1. 9. 2020 Snížení plateb stravného a školného z důvodu přerušení provozu MŠ. Cesta za úkoly skřítka Všudybýlka, 27. - 28. 3. 2021 Organizace návratu dětí do MŠ 12. 4. 2021 Jak platit Stravné a Školné za měsíc duben 2021 Distanční vzdělávání dětí po dobu omezení provozu MŠ Oznámení o otevření MŠ v běžném provozu od 3. 5. 2021 Zkrácení přerušení provozu MŠ v červenci a srpnu 2021 Platba za předškolní vzdělávání na měsíc prosinec 2021 Přerušení provozu MŠ v červenci a srpnu 2022 ДИТЯЧИЙ САДОК - ДОШКІЛЬНА ОСВІТА POVINNÉ PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ Schůzka rodičů 7. 9. 2022 Plán činností MŠ - prosinec 2022 Projekt Živý plot - prosinec 2022 Harmonogram školního roku 2022/2023 Plán činnosti ČERVEN 2023 Harmonogram školního roku 2023/2024 Plán činnosti ZÁŘÍ 2023 Plán činnosti Říjen 2023

Plán činnosti Říjen 2023

Plán činností v naší MŠ

ŘÍJEN 2023

10. 10.  (úterý)

Voda, vzduch – interaktivní program pro třídu Koťat, prosíme přiveďte děti do MŠ nejpozději v 7.00 hod., program začíná v 8. 00 hod v DDM Větrník děkujeme

11. 10. (středa)

Voda, vzduch – interaktivní program pro třídu Berušek, program v DDM Větrník

12. 10. (čtvrtek)

Medová snídaně, interaktivní pořad pro děti ze všech tříd MŠ, od 9.00 hod.

17. 10. (úterý)

Prima vizus – vyšetření očí pro přihlášené děti, od 15. 15 hod.

20. 10 (pátek)

O ježečkovi – interaktivní pořad pro děti ze třídy Koťat v KVK Liberec

Medové snídaně

Propagace zdravého životního stylu, správných stravovacích návyků, medu jako potraviny i medu jako léku. Medové snídaně představují dětem včely jako zajímavé živé tvory, objasňují jejich význam pro přírodu i život člověka v konsekventních skutečnostech. Nejedná se o prostou přednášku. Lektor zábavnou interaktivní formou za pomoci herních i reálných pracovních pomůcek přibližuje dětem práci včelařů i práci včel.

Původní základní témata Medových snídaní (historie včelařství, význam medu pro zdraví člověka, péče o včelstvo, ohrožení včelstev, opylování, vznik medu, praktické rady, jak postupovat při bodnutí včelou) jsou postupně obohacována a rozšiřována. V průběhu minulých ročníků tak přibyly pozoruhodnosti struktury včelstev, anatomické zvláštnosti včel, etologické zajímavosti a další. Stále většímu důrazu se těší otázky biodiverzity krajiny, podíl včel na opylování a jejich základní význam pro celý potravní řetězec, včetně produkce potravin na první pohled vzdálených, například mléka.

Od vzniku projektu v roce 2015 se do Medových snídaní organizovaných za přispění  Ministerstva zemědělství zapojilo na 650 škol a školek po celé České republice. Medové snídaně jsou pro zapojené subjekty zdarma a jsou hrazeny z prostředků Ministerstva zemědělství.