O školce Organizační chod ŠVP Náš tým Třídy kategorie

O školce

Velikost školy:

Škola s kapacitou pro 60 dětí.

Počet tříd:

Trojtřídní mateřská škola.

Lokalita:

Školka se nachází v centru města, ve vilové čtvrti Keilův vrch, v blízkosti ZŠ "U Soudu".

Charakter budovy:

Mateřská škola je třípodlažní. V přízemí se nachází kuchyň, jídelna, šatny, třída a herna nejmladších dětí včetně jejich sociálního zařízení. V prvním patře jsou umístěny dvě třídy a herny starších dětí a společné sociální zařízení. V druhém patře budovy jsou dvě ložnice se sociálními zařízeními. V tomto patře je také kancelář pro provozářku a prostory pro sklady. Půda je přímo pod střechou, má zvláštní vchod, který je dětem nepřístupný.

Historie budovy:

Budova byla založena v roce 1876 a od svého počátku sloužila dětem. Do roku 1945 byla školka německá, vyučování v češtině bylo zahájeno 5. listopadu 1945. V roce 1950 bylo zavedeno plynové vytápění celé budovy a v témže roce byla provedena i úprava zahrady. Další velká rekonstrukce pak byla provedena v letech 1972 - 1973.

Školní zahrada:

Zahrada se rozkládá přímo u budovy mateřské školy. Terén je členitý, umožňuje pohybové vyžití dětí. Na dvorku, který má pevný povrch seznamujeme děti se základy jízdy na koloběžkách, tříkolkách a kolech. Ostatní část zahrady je trvale zatravněná. Díky členitosti terénu zde lze s dětmi v zimě i bobovat. Zahrada má dvě pískoviště, jedno brouzdaliště a je vybavena dětským dřevěným zahradním zařízením, které je vzhledem k rušnému dopravnímu provozu zabudováno v horní části zahrady. V areálu zahrady stojí zahradní domek s přístřeškem, který lze využívat pro hry dětí za méně příznivého počasí. Jeho součástí je sklad hraček, zahradního nářadí a sklad pro zeleninu.

Věcné vybavení:

Všechny třídy jsou vybaveny novým celodřevěným dětským nábytkem a dostatečným množstvím kvalitních hraček a pomůcek, které soustavně doplňujeme a obměňujeme. Z technických pomůcek mají děti k dispozici dva počítače,televizi video,DVD,dva keyboardy,dvě piana. Máme zrekonstruované umývárny, kde byly nově instalovány mísící baterie.